نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی

نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی

نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی

اشخاص فعال در عرصه صنعت، تجارت و … برای دریافت ثبت نمایندگی خود در ابتدا می‌بایستی درخواست خود را مکتوباً با شرکت‌های خارجی در میان بگذارند، در این مقاله موضوعات مهم پیرامون نوشتن درخواست برای اخذ ثبت نمایندگی و همچنین به معرفی نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی پرداخته شده است.

بسیاری از شرکت‌ها و صنایع ایرانی خواستار ارتباطات تجاری با کشورهای خارجی هستند، یکی از مصادیق گسترش ارتباطات با کشورهای خارجی، ثبت نمایندگی شرکت‌ها و برندهای خارجی در ایران است.

برای دریافت اطلاعاتی جامع درباره ثبت نمایندگی در ایران می‎‌توانید مقاله مربوط به شرایط و مدارک ثبت نمایندگی را مطالعه نمایید.

نگارش درخواست اخذ نمایندگی از شرکت‌های خارجی

کلیه‌ی اشخاص حقیقی و حقوقی که می‌خواهند نمایندگی شرکت‌های خارجی را دریافت کنند در اولین قدم می‌بایست نامه‌ای به لاتین برای درخواست دریافت نمایندگی بنویسند، این نامه و نحوه‌ی نگارش آن به عنوان اولین گام برای مذاکره عنصر مهمی تلقی می‌شود و روند مذاکره را برای افراد آسان‌تر می‌نماید.

نگارش نامه درخواست ثبت نمایندگی به مواردی که به شرح زیر می‌باشد بستگی دارد:

 1. میزان شناخت و آگاهی از شرکت خارجی
 2. محل نمایندگی در ایران دایر است یا خارج از ایران
 3. نوع کالاها و خدماتی که درخواست داده شده است.

  در صورتی که درخواست ثبت نمایندگی از طرف شرکت مادر یکبار رد شد دوباره برای ثبت نمایندگی اقدام نکنید، زیرا فایده‌ای نخواهد داشت و درخواست شما تأیید نمی‌شود.

توصیه‌های مهم درباره نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی

برای اینکه افراد بتوانند ثبت نمایندگی در ایران انجام دهند می‌بایست به برخی نکات توجه نمایند تا برای ثبت نمایندگی در ایران با مشکلی مواجه نشوند. برخی از این توصیه‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • به هیچ عنوان درباره‌ی شرکت و فعالیت‌های خود بزرگنمایی نکنید، ممکن است در ابتدا شما با مشکلی مواجه نشوید اما در مرحل بعدی امکان شکست شما صد در صد خواهد بود.
 • یک Bussines plan حرفه‌ای برای شرکت خود آماده کنید که تمام مواد در آن به طور واضح ذکر شده باشد برای مثال (مسئولیت‌ها، شرح وظایف، برنامه زمانی و…)
 • راه‌اندازی یک سایت رسمی به زبان لاتین تا اشخاص خارجی بتوانند از طریق آن سایت با فعالیت‌های شما آشنایی بیشتر پیدا کنند.
 • از یک ایمیل و کانال رسمی برای برقراری ارتباطات خود استفاده کرده و به هیچ وجه از ایمیل‌های شخصی خود استفاده ننمایید.

کلیه افراد علاقه‌مند به ثبت نمایندگی در ایران می‌توانند برای آشنایی با نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی روی لینک زیر کلیک کرده و PDF مربوط به آن را دریافت نمایید.

نمونه درخواست اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی

شرایط ثبت نمایندگی خارجی

برای ثبت نمایندگی در ایران افراد می‌بایستی شرایطی که به شرح زیر می‌باشد را دارا باشند:

 1. شرکت‌های خارجی که در کشور خود به عنوان شرکت قانونی تلقی می‌شوند و خواستار ثبت نمایندگی در ایران هستند باید قانون عمل متقابل تجاری و اقتصادی را رعایت نمایند.
 2. شعبه و نماینده کشور خارجی در ایران می‌بایستی تابع شرکت اصلی باشد و وظایف و مسئولیت‌های شرکت‌ اصلی را باید انجام دهد.
 3. کلیه اشخاص برای ثبت نمایندگی در ایران باید مدارک و همچنین درخواست خود را به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه کند
 4. مسئولیت و همه‌ی عواقب کارهای انجام شده تنها برعهده شخص نماینده می‌باشد.
 5. افراد می‌بایستی ترجمه کلیه مدارک لازمه را به ادراه ثبت شرکت‌ها ارائه کند.
 6. اشخاصی که به هر دلیلی مجوز ثبت قانونی آنان لغو گردد، می‌بایستی تا مهلت زمانی که برای آنان مقرر شده است، نسبت به انحلال شرکت خود اقدام نمایند
 7. اشخاص حقیقی و حقوقی که در ایران ثبت نمایندگی کشورهای خارجی را دارا هستند می‌بایستی گزارش سالانه مالی خود را به مراجع مربوطه ارائه کنند.
 8. اشخاص حقیقی و حقوقی که در ایران ثبت نمایندگی کشورهای خارجی را دارا هستند می‌بایستی گزارش فعالیت‌های خود را به مراجع مربوطه ارائه کنند.
 9. ثبت نمایندگی در ایران باید به اسم شخصی که مقیم ایران هست، انجام شود.
به این مطلب رای دهید.
guest
0 Comments
پاسخ ها
مشاهده همه نظرات
0
لطفا دیدگاهی بگذاریدx
()
x
مشاوره رایگان ☎️ کلیک کنید!