ثبت شرکت در عراق

[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”grid” angled_section=”no” text_align=”right” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]

ثبت شرکت در عراق

با توجه به روابط خوب بین ایران و عراق، الان بهترین زمان برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد که لازمه حضور در مناقصات  و خرید و فروش ، ثبت شرکت می باشد.

بسیاری از شرکت های بزرگ و مهم ایرانی همانند بسیاری از کارخانه های لبنیاتی و… هم اکنون در عراق نیز فعالیت خود را ادامه می دهند به همین منظور به جهت پیشبرد اهداف شغلی خود، می توان ازاین موقعیت استفاده بهینه برد.

برای ثبت شرکت در عراق، همانند همه کشورهای دیگر شما می توانید :

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”32″][vc_column_text]ثبت-شرکت-در-عراق[/vc_column_text][vc_empty_space height=”32″][vc_column_text]1- شرکتی بومی تاسیس کنید ؛ یعنی شما بعنوان اتباع خارجی شرکت را ثبت کرده و در عین حال کارکنان عراقی داشته باشید.

2- شرکتی خارجی ثبت کنید ؛ یعنی نه تنها شرکت را بعنوان یک تبعه خارجی ثبت می کنید بلکه تمامی کارکنان نیز ایرانی می باشند.

3- نمایندگی شرکت خود را در ایران به یک شخص حقیقی و یا حقوقی عراقی اعطا کنید.

4- شعبه شرکت خود در ایران را در عراق به ثبت برسانید .

 

در تمامی موارد بالا، شما ضمن حضور در بازار فعال عراق، می توانید از مزایای ثبت شرکت در یک کشور خارجی نیز بهره ور شوید ؛ نظیر سهولت در معاملات ، سهولت در واردات و صادرات بین دو کشور، سهولت در انتقال و واگذاری شرکت و… .

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت :

 

  • شناسنامه اعضا و ترجمه رسمی آن به زبان عربی
  • پاسپورت اعضا و ترجمه رسمی آن به زبان عربی
  • اسکن یا کپی رنگی از تمامی صفحات پاسپورت اعضا
  • وکالتنامه به وکیل موسسه آرمانی و ترجمه رسمی آن
  • تاییدیه وکالتنامه توسط سفارت عراق در ایران

 

** در صورتیکه قصد ثبت نمایندگی و یا شعبه شرکت خود را در عراق دارید، علاوه بر موارد فوق، مدارک ثبتی شرکت نیز مورد نیاز می باشد.همانند :

آگهی تاسیس-یک نسخه از اساسنامه-یک نسخه ازاظهارنامه- – یک نسخه از گواهی بازرس رسمی شرکت از دفا تر ثبت شده حسابداری – آخرین صورت وضعیت مالی پایان سال شرکت با گزارش هئیت مدیره

 

و همینطور نامه نمایندگی ،  وکالتنامه به وکیل ما ، همینطور معرفی نامه تام الاختیار برای معرفی مدیر شعبه یا نمایندگی مد نظر و همینطور نامه تعهدات مالی کامل و قانونی نسبت به شعبه یا نمایندگی شرکت در عراق

 

تمامی این مدارک باید ترجمه رسمی شده و پس از آن به تایید سفارت عراق در ایران برسند و از طریق پست بین الملل به ادارت مربوطه در کشور عراق فرستاده شوند.

 

شما پس از ارائه مدارک لازمه به موسسه ما، پس از انجام کلیه ترجمه های رسمی و پستی، امور ثبتی شرکت طی 40 الی50 روز کاری به انجام می رسد.

 

شما قادر به ثبت شرکت :

 

1- سهامی ( خاص- عام )

2- مسئولیت محدود

3- تضامنی 

4- انفرادی

 

در عراق می باشید ؛ فقط  باید توجه کرد که طبق مقررات اداره ثبت شرکتهای کشورعراق ، اسامی  شرکت ها باید دو بخشی و عربی باشند و سرمایه معین نیز مطابق ارز عراق یعنی دینار باشد که بهتر است حداقل سرمایه  2.000.000 دینار باشد.

پس از ثبت شرکت، قادر به افتتاح حساب و خرید و فروش املاک تحت نام شرکت خواهید بود.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15″][vc_column_text]

ثبت آرمانی

مطمئن ثبت کنید .

مشاوره رایگان : 02188884117

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”50″][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (1 امتیاز)