ثبت برند لباس

ثبت تغییرات شرکت

اتخاذ تصمیمات درست، مهارتی کلیدی در هر کاری است لذا باید در زمان ثبت شرکت خود، دقت عمل لازم را داشته باشید اما هیچ کاری با ثبت آرمانی نشدنی نیست و می توانیداز طریق ما ،  تغییرات مورد نظرتان را در شرکت خود به درستی اعمال کنید.

اما منظور از تغییرات شرکت چیست ؟

هر گونه تغییر در مفاد و مواد اساسنامه و یا هیئت مدیره تغییر تلقی می شود. بطور واضح تر، تغییر هر یک از مواردی که برای تاسیس شرکت خود در نظر گرفته بودید و شرکت را به ثبت رسانیده و در آگهی تاسیس شما درج شده است .

بعنوان مثال، ممکن است بخواهید محل شرکت خود را به آدرس دیگری منتقل کنید و یا موضوعی را به موضوع اولیه شرکت خود اضافه کنید.

ممکن است با شرکای خود به اختلاف خورده و بخواهید شرکت را منحل کنید و یا یکی از اعضای هیئت مدیره خارج شده و دیگری جایگزین او شود.

هر کدام از موارد مذکور ، تغییرات تلقی شده که شما با ارائه مدارک مورد نیاز، تمامی کار را به ما سپرده و ما تغییرات دلخواه شما را به ثبت می رسانیم.

برای ثبت تغییرات یک شرکت، مدارک زیادی مورد نیاز نیست :

1-مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره

2-آگهی و روزنامه آخرین تغییرات شرکت و در صورت عدم ثبت هیچ تغییراتی، آگهی و روزنامه تاسیس

3-ارائه شرکتنامه و تقاضانامه برای شرکت های مسئولیت محدود و موسسه ها و اظهارنامه در شرکت های سهامی خاص

پس از ارائه مدارک مورد نیاز ، تغییرات شما بعد از 12-14 روز کاری به ثبت می رساند که البته در مورد تغییرات نقل و انتقال سهام، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.

 

دانستن موارد زیر برای اعمال تغییرات ضروری می باشد :

تمامی تغییرات شرکت ها در 3 حالت تنظیم می شود :

  • مجمع عمومی عادی
  • مجمع عمومی فوق العاده
  • و یا جلسات هیئت مدیره

بهتر است بدانید که اگر مجمع عمومی عادی در 4 ماه اول پس از پایان سال مالی تشکیل گردد ، عادی سالیانه واگر در ماه های دیگر عادی به طور فوق العاده نامیده می شود.

برای بررسی نمونه نام های ثبت شده توسط آرمانی پیشنهاد میکنیم مطالب صفحه پیشنهاد نام را مطالعه بفرمایید

 

* اختیارات مجمع عمومی فوق العاده عبارت است از :

  • افزایش و یا کاهش سرمایه
  • انحلال
  • تغییر در مفاد اساسنامه (اعم از تغییر نام شرکت – تغییر موضوع فعالیت – تغییر آدرس – افزایش یا کاهش سرمایه – افزایش یا کاهش تعداد مدیران شرکت – تبدیل سهام به با نام و بی نام – تغییر در حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع و ..)

* اختیارات مجمع عمومی عادی

مواردی که جزو اختیارات مجمع عمومی فوق العاده نمی باشد من جمله :

تعیین اعضاء هیئت مدیره (تعیین بازرسین – تصویب بیلان مالی – تعیین پاداش مدیران و …)

لازم است بدانید که !

جهت تعیین مدیران ، مجمع عموی عادی تشکیل می شود و جهت تشکیل مجمع   51% سهام و اکثریت عددی بایستی حضور داشته باشند.

جهت تغییرات در یکی از مفاد  اساسنامه از قبیل موضوع، نام شرکت، موضوع شرکت و….. ،  مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود که باید  75% سهام و اکثریت عددی رعایت شود.

  • در شرکت های سهامی خاص :

برای مجمع عمومی عادی ، حضور دارندگان حداقل بیش از نصف سهام با 51% سهام واکثریت عددی باحق رای ضروری بوده و در مجمع عمومی فوق العاده ،  با صدور بیش از 2 سهم سهامداران یا نماینده آن ها  لازم می باشد.

ثبت آرمانی به همراه کادر جوان اما با تجربه خود ، از ابتدای مسیر تا به انتهای آن در کنار شما بوده  و در هر مرحله از کار، با پیاده سازی بهترین اصول که نتیجه اطلاعات به روز از قوانین تجارت و حقوقی می باشد، امور شما را جلو برده و با ارائه بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن، رضایت شما را جلب خواهد نمود.

به این مطلب رای دهید.
0
لطفا دیدگاهی بگذاریدx
مشاوره رایگان ☎️ کلیک کنید!