اخذ نمایندگی از ترکیه

اخذ نمایندگی از ترکیه

اخذ نمایندگی از ترکیه

اخذ نمایندگی از ترکیه ، یکی از راه‌هایی است که افراد فعال در عرصه اقتصاد و تجارت از آن استفاده می‌کنند. افراد برای کسب سود بیشتر و گسترش حیطه کاری خود نیاز به ارتباطات خارجی دارند که از طریق دریافت نمایندگی از کشورهای خارجی سعی در برآورده کردن این نیاز دارند.

در این مقاله به شرایط و چگونگی دریافت نمایندگی از ترکیه پرداخته شده است، پیشنهاد می‌شود جهت اخذ مشاوره برای دریافت نمایندگی از ترکیه و یا سایر کشورها، از کارشناسان ثبت آرمانی کمک بخواهید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

کلیه‌ی افراد برای صادرات و واردات و به صورت کلی فعالیت در عرصه‌ی اقتصادی از کارت بازرگانی استفاده می‌کنند برای آشنایی با نحوه دریافت کارت بازرگانی می‌توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه نمایید.

چگونگی اخذ نمایندگی از ترکیه

افرادی که خواستار ثبت نمایندگی از کشور ترکیه در ایران هستند می‌بایستی در قدم اول حیطه کاری خود را مشخص نمایند، مشخص کردن حیطه کاری به اشخاص فعال در عرصه صنعت دیدی متمرکز می‌دهد علاوه بر این، شما نیاز دارید تا بازار و شرایط محصول مورد نظر خود در ایران را بررسی نمایید تا آگاهی لازم را برای شروع فعالیت خود به دست آورید، ممکن است کالا و یا خدماتی در ترکیه بسیار طرفدار داشته باشد اما همان کالا در ایران خواستار کمی داشته باشد.

برای مثال اگر حیطه کاری خود را پوشاک در نظر گرفته اید باید به برندهایی همچون دی فکتو، ای دی ال، ماوی، منگو و برای لوازم آشپرخانه برندهای برناردو، بامبوم و … توجه  کرده و آشنایی کافی در زمینه مورد نظر خود را داشته باشید.

پس مشخص کردن حیطه کاری خود می‌بایست به طور دقیق‌تری برای مثال در زمینه پوشاک روی برند منگو تمرکز کنید.

نکته مهم دیگر در زمینه دریافت نمایندگی از ترکیه این است که میزان خرید شما از فلان برند تضمین کننده‌ی ادامه‌ی مسیر تجاری شما خواهد بود، در صورتی که حجم خرید شما زیاد باشد مزایای دیگری همچون: دریافت نمایندگی بلند مدت، انحصاری کردن برند مربوطه، دریافت کالا با قیمت کم و …. دریافت خواهید کرد.

دریافت نمایندگی رایگان از ترکیه

افرادی که برای ثبت نمایندگی از ترکیه اقدام می‌نمایند باید بدانند، اغلب شرکت‌هایی ثبت نمایندگی رایگان اعطا می‌کنند، که شرکت‌های کوچک و شناخته شده‌ای نیستند و ممکن از شما به عنوان پلی برای شناخته شدن خود استفاده کنند.

بعضی از شرکت‌هایی که نمایندگی رایگان اعطا می‌کنند به شرح زیر است:

 1.  شرکت‌های فروش کارتهای بازی
 2. شرکت‌های فروش عطر
 3. شرکت‌های فروش آب معدنی
 4. شرکت‌های فروش پیتزا
 5. نمایندگی محصولات نظافت خودرو

هنگام بستن قرارداد با این شرکت‌ها به جزئیات درج شده در قرار داد دقت نمایید تا معامله‌ای موفق پیش روی شما باشد.

در این زمینه می‌توانید روی کمک کارشناسان ثبت آرمانی حساب کنید.

شرایط اخذ نمایندگی از ترکیه

 1. شرکت‌های خارجی که در کشور خود به عنوان شرکت قانونی تلقی می‌شوند و خواستار ثبت نمایندگی در ایران هستند باید قانون عمل متقابل تجاری و اقتصادی را رعایت نمایند.
 2. شعبه و نماینده کشور خارجی در ایران می‌بایستی تابع شرکت اصلی باشد و وظایف و مسئولیت‌های شرکت‌ اصلی را باید انجام دهد.
 3. کلیه اشخاص برای ثبت نمایندگی در ایران باید مدارک و همچنین درخواست خود را به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه کند
 4. مسئولیت و همه‌ی عواقب کارهای انجام شده تنها برعهده شخص نماینده می‌باشد.
 5. افراد می‌بایستی ترجمه کلیه مدارک لازمه را به ادراه ثبت شرکت‌ها ارائه کند.
 6. اشخاصی که به هر دلیلی مجوز ثبت قانونی آنان لغو گردد، می‌بایستی تا مهلت زمانی که برای آنان مقرر شده است، نسبت به انحلال شرکت خود اقدام نمایند
 7. اشخاص حقیقی و حقوقی که در ایران ثبت نمایندگی کشورهای خارجی را دارا هستند می‌بایستی گزارش سالانه مالی خود را به مراجع مربوطه ارائه کنند.
 8. اشخاص حقیقی و حقوقی که در ایران ثبت نمایندگی کشورهای خارجی را دارا هستند می‌بایستی گزارش فعالیت‌های خود را به مراجع مربوطه ارائه کنند.
 9. ثبت نمایندگی در ایران باید به اسم شخصی که مقیم ایران هست، انجام شود.

قوانین دریافت نمایندگی از کشورهای خارجی

براساس قوانینی که در سال 1378 از طرف هیأت وزیران مصوب شده است، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی برای ثبت نمایندگی در ایران می‌بایستی برخی قوانین را رعایت نمایند، مانند قانون عمل تجاری متقابل و ارائه خدمات پس از فروش کالاها و …

مواد گفته شده بخشی از قوانین در آیین نامه مصوب وزارت اقتصاد و دارایی است برای دریافت کلیه‌ی قوانین می‌توانید روی لینک زیر کلیک کرده و PDF آن را دانلود نمایید

آیین نامه قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی

مجازات شرکت‌های ثبت نشده چیست؟

براساس ماده 5 قانون در صورتی که شرکتی بدون ثبت شرکت خود، فعالیت‌های مالی، صنعتی، عمرانی و …. از سر بگیرد و در زمانی که قانون برای آن مشخص نموده است، نسبت به ثبت شرکت اقدام نکنند، شرکت متخلف مجبور است برای هر روز دیر کرد مبلغ 5 تا 50 هزار تومان به عنوان جریمه پرداخت نماید و در صورتی که پس از گذشتن 3 ماه از صدور حکم نسبت به ثبت شرکت خود اقدام ننمایند، براساس قانون اشخاص از ادامه همه فعالیت‌ها در شرکت مذکور محروم هستند.

 

ثبت شرکت در سریعترین زمان

5/5 - (1 امتیاز)
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
پاسخ ها
مشاهده همه نظرات
مجید
مجید
4 ماه ها گذشته

چشم

1
0
لطفا دیدگاهی بگذاریدx
مشاوره رایگان ☎️ کلیک کنید!