ثبت برند لباس

عدم ثبت برند لباس چه عواقبی دارد

خطرِ سوء استفاده رقبا از محصول شما بالا میرود . در واقع این امری اجتناب ناپذیر است چرا که شما به راحتی خود را در موقعیتِ دزدیده شدنِ ایده های طراحی خود قرار میدهید.همچنین نزولِ ارزشِ سهامِ شرکت شما در بازار قطعی است. این مورد خود نیاز باعث کاهش اعتبار محصول شما حتی در سطحِ بین المللی ، میشود . درنتیجه عدم ثبت برند لباس باعث عدمِ پیشرفت و کاهشِ ارتباط و کاهشِ فروشِ تولیدات ، در انتظار کسی است که برندِ لباسِ خود را به ثبت نرسانده است .

مدارک مورد نیاز ثبت برند لباس برای اشخاص حقیقی:

 •  یک کپی برابر با اصل کارت ملی و شناسنامه
 •  کپی کارت بازرگانی (درصورتی که برند به زبان لاتین باشد)
 •  کپی جواز کسب شما یا هر مجوز دیگری که به شما اجازه فعالیت در این زمینه را میدهد
 •  10 قطعه عکس از نمونه برند طراحی شده یا علامت تجاری به اندازه ی ۶*۶ سانتی متر

مدارک مورد نیاز ثبت برند لباس برای اشخاص حقوقی :

 •  کپی روزنامه تاسیس شرکت
 •  کپی جدید ترین روزنامه تغییرات رسمی شرکت (درصورتی که تغییرات شرکت داشتید در ماه های اخیر)
 •  کپی برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی ( در صورت داشتن حق امضا در شرکت )
 •  کپی جواز کسب شرکت یا هر مجوز دیگری که  اجازه فعالیت در این زمینه را  به شرکت شما میدهد
 •  کپی کارت بازرگانی را ( درصورتی که برند به زبان لاتین باشد )
 •  10 قطعه عکس از نمونه برند طراحی شده یا علامت تجاری به اندازه ی ۶*۶ سانتی متر

شرایط ثبت برند پوشاک

قانون ثبت برند و آیین نامه اصلاحی اجرایی مصوب سال 13337 ثبت یک سری علائم را ممنوع کرده است از جمله علائم رسمی،دولتی و مملکتی نظیر پرچم ایران،علائم وزارتخانه ها،هلال احمر،علائم نیروهای مسلح و ….و علایمی که قبلاَ خود یا مشابه آن به ثبت رسیده باشد.

 

ثبت برند لباس نباید دارای علائم منافی عفت عمومی ونظم و انضباط اجتماعی علائمی که دارای اسم و عبارت عمومی باشد و دولت استعمال آن را تحت علامت تجاری منع کرده باشد و طبق ماده 9 قانون ثبت علائم و اختراعات ، در موارد ذیل متصدی شعبه مذکور در ماده 6 تقاضای ثبت را رد خواهد کرد:

 •  ثبت برند لباس در صورتی که علامت مخالف مقررات قانون باشد.
 •  ثبت برند در صورتی که شباهت علامت با علامت دیگری که ثبت شده است به اندازه ای باشد که مصرف کنندگان عادی یعنی اشخاصی را که اطلاعات مخصوصی ندارند به اشتباه بیندازد.

اهمیت ثبت برند لباس

در صورتی که شما قصد دارید شرکتی را در زمینه مد و لباس راه اندازی کنید. محفاظت از علامت تجاری و نام آن بسیار مهم است. و به مرور که کسب و کار خود را گسترش می دهید نام تجاری و برند شما نیز، که جزء جدایی ناپذیر محصول شماست گسترش می یابد و با طراحی و عملکرد برند لباس شما مرتبط است.

در بیشتر موارد ثبت برند لباس شما به عنوان بهترین و سریعترین راه رشد و محبوبیت محصول شما می باشد. شما با داشتن برند برای محصول و لباس خود مخاطب و مشتری را از سردرگمی هایی که در هنگام خرید می تواند برایشان بوجود آید دور می کنید و مشتری های محصول شما می توانند به راحتی برند شما را در بازار پیدا کنند و به خرید آن بپردازند و نسبت به برند شما که برای آن ها مورد رضایت بوده وفادار بمانند.

ثبت برند لباس و نام تجاری نشان دهنده و مشخص کننده حسن نیت شما از تولید محصول می باشد. مخصوصا برای پوشاک و لباس، برند می تواند در فروش بیشتر بسیار کمک کننده باشد. شما می توانید با تولید لباس ها متنوع و گسترش برند مزون هایی را برای معرفی و فروش بیشتر برند خود برگزار کنید.

ثبت برند لباس می تواند به صورت حقیقی و شخصی و یا به صورت حقوقی و به نام شرکت باشد. و برای ثبت برند لباس و پوشاک بهتر است ابتدا نامی را که انتخاب کرده اید استعلام کنید.

به این مطلب رای دهید.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان ثبتی و حقوقی شما می‌توانید با سرشماره 02188884117 در ارتباط باشید  

📞مشاوره رایگان ☎️ کلیک کنید!