هزینه ثبت شرکت سهامی عام

هزینه ثبت شرکت سهامی عام

هزینه ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام، جز شرکت‌های تجاری است که این شرکت‌ها به این دلیل سهامی عام خوانده می‌شوند که سرمایه خود را از طریق فروش سهام خود به مردم به دست می‌آورند، و درصدی از سهام در دست مردم و درصدی در دست مسئولین شرکت هست. میزان سهام هر کس به اندازه مبلغ اسمی سهام فرد می‌باشد، مثلاً فردی که 2 میلیون تومان در شرکت سرمایه آورده است دو سهم و فردی که 5 میلیون تومان سرمایه گذاری کرده است، 5 سهم دارد. در این مقاله هزینه ثبت شرکت سهامی عام به طور کامل شرح داده شده است.

اگر می‌خواهید از جزئیات هزینه‌های شرکت سهامی عام باخبر شوید این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

 انواع هزینه ثبت شرکت سهامی عام

اشخاص حقوقی برای ثبت شرکت سهامی عام بایستی هزینه‌های مختلفی را که به شرح زیر می‌باشد بپردازند، علاوه بر هزینه‌های زیر، هزینه ثبت شرکت سهامی عام نیز 800 هزار تومان می‌باشد:

  1. هزینه تنظیم اساسنامه و اظهارنامه و اوراق ثبتی (15000 تومان)
  2.  هزینه حق الدرج (155 تا 300 تومان)
  3. هزینه حق الثبت (1200 تومان)
  4. هزینه روزنامه رسمی (15000 تومان)
  5. پوشه و گیره (1000 تومان)
  6. پلمب دفاتر (اوراق، دفتر کل و روزنامه) (15000 تومان)
  7. مهر شرکت (10000 تومان)

هزینه تنظیم اساسنامه و اظهارنامه و اوراق ثبتی

برای ثبت شرکت سهامی عام، اساسنامه و اوراق ثبتی جلسات تعیین گردد. این کار پس از استعلام ثبت شرکت و تأیید مدارک در سامانه ثبت شرکت‌ها انجام می‌شود که هزینه تنظیم اساسنامه و اوراق مبلغ 15 هزار تومان می‌باشد.

 هزینه حق الدرج

از دیگر هزینه‌ها، هزینه حق الدرج آگهی رسمی و روزنامه کثیرالانتشار است، هزینه این روزنامه‌ها براساس صورتجلسه و میزان متنی که در روزنامه‌ها وجود دارد، متفاوت است، براساس ماده 6 نظام‌نامه قانون تجارت، پس از گذشت 30 روز از ثبت شرکت و خلاصه شرکت نامه و ضمایم آن از طریق اداره ثبت شرکت‌ها در روزنامه رسمی کشور، منتشر می‌گردد، هزینه حق الدرج مبلغ 14 هزار تومان می‌باشد، همچنین هزینه درج آگهی در روزنامه از 155 تا 300 هزار تومان می‌باشد که بسته به شرایط مختلف، متفاوت است.

هزینه پستی، پوشه و گیره

پس از اینکه تمام مراحل لازم برای ثبت شرکت سهامی عام گذرانده شد، بایستی برخی مدارک به صورت پستی ارسال گردد، آنچه هزینه پست را مشخص می‌کند تعداد برگه‌ها و وزن آن است که بستگی به مرسوله شما دارد. هزینه این معقولات حدودا 30 هزار تومان می‌شود.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری شرکت‌های سهامی عام:

پس از گذشتن یک ماه از درج آگهی در روزنامه رسمی بایستی هزینه مربوط به پلمپ دفاتر تجاری انجام شود. مبلغی که بایستی برای روزنامه و اداره دارایی پرداخت شود متفاوت است و این مبلغ بستگی به تعداد برگ‌های پلمپ شده دارد که این تعداد بین 50 تا 100 برگه است، توجه داشتید مالیات شما براساس تعداد برگه‌های پلمپ شده محاسبه خواهد شد. هزینه پرداختی برای پلمپ دفاتر نیز حدودا بین 15 تا 30 تومان خواهد شد.

کل هزینه ثبت شرکت سهامی عام

با توجه به موارد فوق، کلیه هزینه‌های قابل پرداخت برای ثبت شرکت سهامی عام، حدوداً 350 تا 400 تومان خواهد بود که برخی از این هزینه‌ها در مرحله ثبت شرکت، برخی دیگر در مرحله ارسال مدارک و برخی در نهایت هنگام انتشار روزنامه و آگهی پرداخت می‌شود.

برای آگاهی از آخرین قیمت‌های ثبت شرکت سهامی عام، با مشاوران ثبت آرمانی تماس بگیرید. 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت شرکت سهامی عام چقدر است ؟

 

هزینه ثبت شرکت سهامی مبلغ 8.000.000 ریال خواهد بود .

2- هزینه پلمپ دفاتر تجاری شرکت‌های سهامی عام چقدر است ؟

 

برای پلمپ 50 تا 100 برگه قانونی بین 150.000 ریال تا 300.000 ریال بایستی پرداخته شود .

3- حداقل سرمایه برای تأسیس شرکت سهامی عام چقدر است ؟

 

5.000.000 ریال .

به این مطلب رای دهید.
guest
0 Comments
پاسخ ها
مشاهده همه نظرات
0
لطفا دیدگاهی بگذاریدx
مشاوره رایگان ☎️ کلیک کنید!