هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص با حداقل سرمایه 100 هزار تومان تشکیل می‌شود و سرمایه آن را تنها موسسین شرکت تأمین خواهند کرد. افراد برای ثبت شرکت سهامی خاص باید هزینه‌هایی که در ادامه شرح داده شده است پرداخت کنند. هزینه ثبت شرکت سهامی خاص ، به شرایطی مانند تعداد سهامداران و فعالیت های شرکت بستگی دارد. برای آگاهی از همه‌ی هزینه‌های پرداختی برای ثبت شرکت سهامی خاص تا پایان مقاله را مطالعه نمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص

پیش از پرداختن به هزینه برای ثبت، بایستی چگونگی ثبت شرکت سهامی خاص شرح داده شود، اشخاص حقیقی و حقوقی برای ثبت شرکت‌های سهامی خاص، می‌بایستی به سامانه اداره ثبت شرکتهای تجاری مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایند، نام‌های انتخابی خود را به ترتیب اولویت نوشته و پس از آن میزان سرمایه و اطلاعات دیگر و مدارک مربوطه را در سامانه بارگذاری نمایید و منتظر تأییدیه پذیرش اینترنتی بمانید.

هزینه‌های ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص برای موسسین آن هزینه‌هایی ثابتی را برای پرداخت به سازمان‌های مختلف دربردارد که به شرح زیر است:

هزینه حق ثبت:

حق ثبت، هزینه مربوط به باطل کردن تمبر سرمایه است، که از طرف سازمان مربوطه مشخص گردد.

هزینه پستی ثبت:

پس از اینکه تمام مراحل لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص گذرانده شد، بایستی برخی مدارک به صورت پستی ارسال گردد، آنچه هزینه پست را مشخص می‌کند تعداد برگه‌ها و وزن آن است که بستگی به مرسوله شما دارد.

هزینه درج آگهی در روزنامه محلی پس از ثبت شرکت:

پس از ثبت شرکت بایستی دوبار در روزنامه درج شود بار اول هزینه در روزنامه محلی در اداره ثبت شرکتها پرداخت می‌شوذ و پس از ثبت در روزنامه محلی نوبت به درج آگهی در روزنامه رسمی می‌شود.

هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی پس از ثبت شرکت:

پس از درج آگهی در روزنامه محلی، موسسین شرکت باید درخواست درج آگهی در روزنامه رسمی بدهند که این کار به صورت اینترنتی انجام می‌شود. هزینه این آگهی بستگی به نوع فعالیت شرکت، نوع شرکت و تعداد سهامداران دارد.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری شرکتهای سهامی خاص:

پس از گذشتن یک ماه از درج آگهی در روزنامه رسمی بایستی هزینه مربوط به پلمپ دفاتر تجاری انجام شود. مبلغی که بایستی برای روزنامه و اداره دارایی پرداخت شود متفاوت است و این مبلغ بستگی به تعداد برگ‌های پلمپ شده دارد که این تعداد بین 50 تا 100 برگه است، توجه داشتید مالیات شما براساس تعداد برگه‌های پلمپ شده محاسبه خواهد شد.

کل هزینه‌های پرداختی برای ثبت شرکت سهامی خاص با سرمایه 100 هزار تومان

شرح فعالیت مبلغ
هزینه تنظیم اساسنامه و اظهارنامه و اوراق ثبتی 15 هزار تومان
هزینه حق الدرج 14 هزار تومان
هزینه حق الثبت 1200 تومان
هزینه روزنامه رسمی 15 هزار تومان
پوشه وگیره 1000 تومان
تعین نام 4 هزار تومان
حق الوکاله 25 هزار تومان
پلمپ دفاتر (اوراق، دفتر کل، روزنامه) 15 هزار تومان
مهر شرکت 10 هزار تومان

نکته: تمامی مبالغ ذکر شده در فوق برای سرمایه ای معادل 100 هزار تومان می‌باشد. 

 

سوالات متداول

1- ثبت شرکت سهامی خاص چقدر هزینه دارد و چه میزان زمان نیاز دارد ؟

 

حداقل دستمزد جهت ثبت کلیه شرکتها ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال و سایر هزینه ها (حق الثبت – حق التمبر – روزنامه رسمی) طبق واریزی های اداره ثبت که براساس میزان سرمایه و موضوع فعالیت تغییرات محاسبه می گردد و زمان ثبت شرکت ۳۰ الی ۴۵ روز می باشد .

2- تغییرات و تصمیمات شرکت سهامی خاص چقدر هزینه دارد ؟

 

حداقل دستمزد تغییرات و تصمیمات شرکتها ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال می باشدو سایر هزینه ها (حق الثبت – حق التمبر- روزنامه رسمی) طبق واریزی سهامی اداره ثبت شرکتها اخذ می گردد .

3- نقل و انتقال سهام بی نام نیاز به پرداخت ۴% مالیات و اخذ گواهی نقل و انتقال سهام از اداره دارائی را دارد ؟

 

طبق بخشنامه ۹۲/۷۶۸۵۰ مورخ ۲۹/۰۴/۹۲ نقل و انتقال سهام اعم از اینکه با نام و یا بی نام باشد می بایست ابتدا مبلغ ۴% ارزش ریالی مبلغ نقل و انتقال واریز و گواهی نقل و انتقال اخذ گردد .

3/5 - (2 امتیاز)
guest
0 Comments
پاسخ ها
مشاهده همه نظرات
0
لطفا دیدگاهی بگذاریدx
مشاوره رایگان ☎️ کلیک کنید!