ثبت شرکت و اخذ اقامت عمان

ثبت شرکت و اخذ اقامت عمان

کارشناسان ثبت آرمانی
اطلاعات بیشتر از طریق تماس با کارشناسان

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت و اخذ اقامت در عمان

 

در این مقاله قصد داریم درباره ثبت شرکت در کشور عمان و دریافت اقامت از این طریق مطالبی را مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

کشور عمان به عنوان “سوئیس خاورمیانه” مطرح است، چرا که در جناح بندی‌ها و مناقشات منطقه‌ای و جهانی، موضعی بی‌طرفانه را اختیار کرده و با تمامی طرف‌ها روابط دوستانه و اقتصادی دارد. این کشور دارای روابطی بسیار گرم و دوستانه با کشور ما می‌باشد.

 

 

موقعیت جغرافیایی عمان

 

عمان در شبه جزیره عربستان در جنوب غربی آسیا و بر کناره خلیج فارس، دریای عمان و دریای عرب قرار گرفته است.

(توضیح: دریای عرب، دریای عمان را به اقیانوس هند متصل می‌کند و ارتباطی با خلیج فارس ندارد.)

این کشور با کشورهای عربستان عمان و امارات دارای مرز خشکی و با کشورهای ایران و پاکستان دارای مرز دریایی می‌باشد.

 

 

جغرافیای انسانی

 

اقوامی که در کشور عمان زندگی می‌کنند عبارتند از اکثریت عرب و اقلیت‌هایی از اقوام مختلف بلوچ، فارس، افغانی و غیره.

 

 

خلاصه وضعیت سیاسی عمان

 

کشور عمان دارای حکومت سلطنتی می‌باشد و رئیس آن عنوان سلطان دارد و نه امیر. (برعکس بقیه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس.)

کشور عمان از دهه ۱۹۷۰ میلادی به این سو و با رسیدن سلطان قابوس بن سعید به قدرت، تحولات اساسی در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را به خود دید، و در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفت.

 

 

دلایل و توجیهات سرمایه گذاری در عمان

 

پیش بینی می‌شود که تا سال ۲۰۴۰ میلادی اقتصاد عمان ۱۰ درصد دیگر رشد کند.

بنابراین اگر به دنبال دریافت اقامت کشور با اقتصاد در حال رشد، از طریق سرمایه گذاری هستید و سرمایه مورد نیاز را دارید، سرمایه گذاری در عمان گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. در زیر به برخی از مزایای سرمایه گذاری در کشور عمان می‌پردازیم.

 

 

مزایای سرمایه گذاری در عمان

 

  1. کشور عمان، اقتصادی رو به رشد دارد و در زمینه‌های مختلفی از قبیل صنعتی و تجاری در حال رشد است و فرصت‌های سرمایه گذاری را داراست.
  2. برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور عمان، بسیاری از طرح‌های راه اندازی کسب و کار در این کشور مشمول معافیت مالیاتی تا ۵۰ سال می‌باشد.
  3. اخذ اقامت کشور عمان و مکان زندگی و فعالیت در این کشور.
  4. اتباع برخی از کشورها، نظير اعضای شورای همکاری خلیج فارس می‌توانند مالک صددرصد کسب و کار خود باشند و نیازی به شریک عمانی ندارند. این موضوع درباره اتباع ایران صدق نمی‌کند و باید دارای یک شریک و طرف عمانی در شرکت ثبت شده باشند. در این موارد نیز مالکیت ۷۰ درصد شرکت با طرف ایرانی و مالکیت ۳۰ درصد باقیمانده نیز با طرف عمانی خواهد بود. اما طبق قراردادی می‌توان طرف عمانی را ملزم کرد که در امور داخلی شرکت دخالتی نکرده و تنها به دریافت مبلغی به صورت ماهیانه و یل سالیانه اکتفاء کند.
  5. امکان تجارت بین حوزه کشورهای GCC یا شورای همکاری خلیج فارس.
  6. امکان کسب سود با یکی از برترین ارزهای جهان که حتی ارزش بیشتری از دلار دارد، یعنی ریال عمان.

سایر مزایای مهم عبارتند از: امکان افتتاح حساب بین المللی، نقل و انتقال رایگان سرمایه و سود و دارا بودن ثبات سیاسی و امنیت سرمایه گذاری.

 

 

چالش‌های سرمایه گذاری در عمان

 

سرمایه گذاری در کشور عمان دارای چالش‌های نیز می‌باشد از جمله اینکه در تمامی حوزه‌ها امکان ثبت شرکت وجود ندارد. در برخی حوزه‌ها نیاز به شریک و کفیل عمانی است و از مهم‌ترین چالش‌های دیگر این است که اقامت دائمی به سرمایه گذاران داده نمی‌شود.

فرآیند ثبت شرکت در کشور عمان چند روز به طول می‌انجامد؟

فرآیند ثبت شرکت در کشور عمان بازه‌ای بین ۳۰ تا ۴۵ روز دارد.

در این مقاله به کلیاتی در زمینه ثبت شرکت در کشور عمان و اخذ اقامت از آن طریق صحبت کردیم. در مقالات بعدی در رابطه با جزئیات این امر نظیر انواع شرکت‌های قابل ثبت در کشور عمان و همین‌طور پروسه‌ها و فرآیندهای آن صحبت خواهیم کرد. با تشکر از همراهی شما.

کارشناسان ثبت آرمانی
Brand Register

مطالب مرتبط

مدت اعتبار کارت بازرگانی

مدت اعتبار کارت بازرگانی

مدت اعتبار کارت بازرگانی متفاوت است و افراد براساس شرایط لازم برای گرفتن کارت بازرگانی می‌توانند از یک تا پنج سال کارت بازرگانی خود را تمدید کنند، که دریافت هر یک از آنها نیازمند شرایط خاصی است، که در ادامه به آن پرداخته می‌شود. کارت

بیشتر بخوانید
اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص

اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص جز شرکت‌هایی است که پس از ثبت به عنوان شرکت تجاری تلقی می‌شود، اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص یکی از مدارکی است که دو نسخه از آن بایستی ارائه گردد، در این مقاله نمونه پر شده اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص ارائه

بیشتر بخوانید
قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی

قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی

افراد برای ثبت نمایندگی شرکت‌های خارجی در ایران می‌بایستی براساس قوانین گفته شده عمل نمایند، بر این اساس، این مقاله به قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی پرداخته است. براساس قانون مصوب، کلیه شرکت‌های تجاری، اقتصادی و … می‌بایست ابتدا در ایران

بیشتر بخوانید

ثبت شرکت در عمان

عُمان با نام رسمی سلطان‌نشین عُمان (به عربی: سلطنة عمان) کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیرهٔ عربستان است. پایتخت این کشور شهر مسقط است. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی می‌شود، از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحدهٔ عربی مرز زمینی و با ایران مرز دریایی دارد.[۳][۴] این کشور دارای دو برون‌بوم است. بخش کوچکی از عمان در

بیشتر بخوانید
5/5 - (1 امتیاز)