ثبت طرح صنعتی | موسسه ثبت آرمانی،آرمانی ثبت
13649
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13649,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

ثبت طرح صنعتی

[تعداد امتیاز دهندگان : 3 میانگین امتیاز : 4.3]

ثبت طرح صنعتی و یا بسته بندی کالا

طرح صنعتی:

مفهوم کلی طرح صنعتی به این معناست که طراحی و یا ساخت محصولی را از نظر ظاهری انحصاری خواهد شد.

 

از نظر این قانون هرگونه ترکیب خطوط یا رنگها و هر گونه شکل سه بعدی با خطوط  ، رنگها یا بدون آن به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فراورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی است. در یک طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییر ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی باشد.

طرح صنعتی زمانی قابل ثبت است که جدید و یا اصیل باشد طرح صنعتی زمانی جدید است که از طریق انتشار به طورمحسوس و یا از طریق استفاده به هر نحو دیگر قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه یا بر حسب مورد قبل از حق تقدم اضهارنامه برای ثبت در هیچ نقطه ای از جهان برای عموم افشاء نشده باشد.

طرح صنعتی چیست ؟

آیا تا به حال ثبت طرح صنعتی به گوش شما رسیده است ؟ قانون کپی رایت چطور ؟

آیا شما تولید کننده و یا طراح هستید ؟

آیا میخواهید از طرح خود محافظت کنید؟

آیا میخواهید هیچ کس از ایده و طرح شما کپی و یا تولید نکند ؟

قانون برای حفاضت از سال 1389 به کمک طراحان و تولید کننده ها آمده است !

هر کس طرح خود را در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت برساند ، هیچ کس در خاک جمهوری اسلامی ایران حق تولید ،واردات و یا پخش این محصول (طرح صنعتی ) را ندارد .

مهمترین و اصلی ترین قانون در خصوص ثبت علائم تجاری و اختراعات قانون ثبت اختراعات،طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوبه 1386/11/03 میباشد . چنان چهطرح صنعتی مطابق با قانونمصوب 1386/11/03 در اداره مالکیت صنعتی و ثبت اختراعات به ثبت رسیده باشد از حمایت قانونی برخودار خواهد شد و هر گونه سوء استفاده از آن مطابق با قانون ، جرم محسوب میشود و مضافا اینکه برای دارنده آن امتیازات ویژه ای وجود خواهد داشت ، اختراع یا طرح صنعتی و حقوق ناشی از آن قابل انتقال به دیگران یا خرید و فروش میباشد .

مدارک مورد نیاز برای ثبت طرح صنعتی :

شخصی:

 

کپی شناسنامه و کارت ملی

نمونه طرح

عکس از تمامی بعد ها بالا پایین چپ راست

آدرس و کد پستی دقیق

 

شرکتی:

 

مدارک ثبتی و آخرین تغییرات

نمونه طرح

عکس از تمامی بعد ها بالا پایین چپ راست

آدرس و کد پستی دقیق

 

 

پرسش شما: آيا مي توان بسته بندي و كارتن كالا را ثبت نمود؟

پاسخ ما: بله. اين كار در قالب ثبت طرح صنعتي انجام مي شود و بهتر است افرادي كه برند خود را ثبت نموده اند، طرح بسته بندي محصول خود را نيز جهت جلوگيري از كپي برداري و سواستفاده به ثبت برسانند.